Fenerbahçe Liderliği Geri İstiyor

Fenerbahçe liderliği Alanyaspor'dan almak istiyor.
Alanyaspor ve Fenerbahçe
September 16,2019
20:00

Süper Lig’e oldukça iyi başlayan ve çıktığı her maçı kazanan Alanyaspor bu hafta belki de en zorlu mücadelesine hazırlanıyor. Geçen sezonu oldukça kötü geçiren ancak yaptığı transferler ile lige tıpkı kendisi gibi iyi başlayan Fenerbahçe, Alanyaspor’a konuk olacak. Forvet hattında güçlü olan ve rakiplerinin açıklarını iyi değerlendiren Alanyaspor, defansı henüz tam oturmamış Fenerbahçe’ye karşı gol bulmaya yakın gözüküyor. Ancak Alanyaspor’un sorunu da ikinci devre düşen kondisyonu. Fenerbahçe bu hafta maç boyunca baskılı ve yüksek tempolu oyununa devam edecektir. Emre’nin sakatlık sebebiyle olmaması takım adına büyük bir dezavantaj gibi dursa da yeni transferlerden Gustavo’nun oyunun açığını doldurması bekleniyor.

BONUS: 900TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Erol Bulut’un çalıştırdığı takımların Fenerbahçe’ye karşı özellikle sezonun ilk yarısında puan alma gibi bir özelliği var. İki sezon önce Göztepe’nin yakaladığı çıkıştan daha iyisini yapan Alanyaspor bu hafta liderliğin şans eseri olmadığını göstermek istiyor. Ancak Yeni Malatya dışında gerçekten güçlü bir ekiple henüz karşılaşmadı. Malatya karşısında da ikinci yarı az daha beraberliğe razı oluyordu. Alanyaspor liderliği sürdürmek istiyorsa bu maç mutlaka puan almalı.
  • Sezona oldukça iyi bir giriş yapan Fenerbahçe milli ara öncesi Trabzonspor karşısında yakaladığı fırsatları değerlendirebilseydi şu an averaj ile liderdi. Ne var ki ikinci sırada olmasına karşın hem oyunu taraftarın hoşuna gidiyor hem de kadrosunu oldukça güçlendirdi. Bu hafta Alanyaspor’u yenmesi halinde liderliği geri alacak olan sarı lacivertliler sonrasında da liderliği sürdürecek güçte.
  • Alanyaspor bu hafta özellikle ilk yarıda Fenerbahçe’nin defans hattındaki boşlukları değerlendirmek isteyecektir. Sol bek sıkıntısı devam eden, yeni stoperlerinden Adil Rami’nin henüz iyileşmediği sarı lacivertliler kanatlardan yapılacak olan ataklarda açık verecektir. Şayet aradığı golleri erken bulursa Alanyaspor istediği 3 puanı alabilir.
  • Fenerbahçe alışıldığı üzere hızlıca oyuna başlayacak ve erkenden Vedat’ı topla buluşturmaya bakacaktır. Emre’nin yokluğunda orta sahada oyun kurma görevi büyük ihtimal Gustavo’da olabilir. Kanatlardan yapılacak ataklar da sarı lacivertliler adına oldukça büyük önem taşımakta. Ancak maçta esas Fenerbahçe baskısı ikinci devrede görülecektir.

Alanyaspor ile Fenerbahçe arasındaki maçta her iki takım da eşit şansa sahip. Yine de X2 bahsi daha garanti olur. Her iki ekibin de golcü olduğu düşünülürse toplam gol 2,5 üstü olacaktır ve karşılıklı goller de beklenmeli. Her iki devrede de gol atılacaktır.

Bahis yap -