Trabzonspor Sakatlıklar İle Boğuşuyor

Trabzon sakat oyuncularının yokluğunda Gençlerbirliği'ni konuk ediyor.
Trabzonspor v Gençlerbirliği
September 15,2019
20:00

Geçen sezondan beri sürekli yükseliş içinde olan ve b yıl şampiyonluğun güçlü adaylarından biri olarak bakılan Trabzonspor’da en büyük sıkıntı sakatlıklar. Yusuf Sarı ve Abdülkadir Ömür’ün ardından haftaiçi de takımın golcü oyuncusu Caleb Ekuban’ın ayağında kırık tespit edildi. Dar bir kadroya sahip bordo mavililer, Yusuf Yazıcı transferinden iyi bir para kazanmış olsa da henüz bu derece önemli oyuncularının sakatlıklarını telafi edecek gibi değil. Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi’nde Getafe deplasmanına gitmeden önce ligin tek puansız takımı Gençlerbirliği ile evinde karşılaşacak. Trabzospor şu anki durumu ile maçı rahat kazanacak gibi görünse de aklında Avrupa olunca takımın konsantrasyonunda düşme gözüküyor. Gençlerbirliği ise artık puan almak istiyor.

BONUS: 700TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Ligde fazla puan kaybetmeden yoluna devam etek isteyen Trabzonspor bu hafta her ne kadar Getafe deplasmanına gidecek olsa da Gençlerbirliği’nden üç puan almaya bakacaktır. Oyuncularının fazla yorulmasını istemeyen Ünal Karaman ilk devrede en az iki gol atarak maçı yavaşlatacak bir anlayışı seçebilir. Ancak kilit oyuncuların yokluğunda Trabzonspor aradığı golleri erken bulamayabilir.
  • Süper Lig’de çıktığı hiçbir maçı kazanamayan Gençlerbirliği artık en azından bir puan istiyor. Oldukça zorlu bir deplasmana gitmelerine karşın Trabzonspor’un sakat oyuncuları ve haftaiçi oynayacakları maçı da düşünecek olmaları Gençlerbirliği adına avantaj. Şayet Trabzonspor’un ataklarını gelişirken kesmeyi başarırlar ve topu da ayaklarında biraz tutabilirlerse istedikleri bir puanı alabilirler.
  • Trabzonspor bu hafta sakat futbolcuların eksikliğini hissetmeye başlayacaktır. Özellikle orta alandan rakip kaleye taşınacak toplarda Abdülkadir’in eksikliğinin yarattığı boşluğu herkes görecektir. Yine de kalan oyuncularıyla da bordo mavililer şu anki Gençlerbirliği’ni yenebilecek düzeyde. Sadece istedikleri skoru ilk 45 dakikada elde edip edemeyecekleri belirsiz.
  • Gençlerbirliği büyük bir sürpriz peşinde. Şayet rakibin eksikleri üzerinden akıllarındaki oyunu sahaya yansıtabilirler ise istedikleri puanı alırlar. Gençlerbirliği’nin son maçlarında gol atma konusunda giderek daha başarılı olduğu da gözardı edilmemeli.

Trabzonspor ile Gençlerbirliği arasındaki maçta ev sahibi takım favori durumda. Karşılıklı gol ihtimali az görünürken toplam golün 2,5 altı kalması da büyük bir olasılık. Ancak Trabzonspor biraz zorlarsa ilk 45 dakikada istediği gole ulaşır.

Bahis yap -